İmam Zeynel Abidin’den (a.s) Şikayet Edenlerin Yakarışı

Bismillahirrahmanirrahim

Ey Rabbim! Var gücüyle kötülüğü emreden, hızla günaha koşan, (senin) emrinden çıkmaya düşkün olan, gazabına kendini hedef kılan şu nefsi sana şikâyet ediyorum. O beni helak olma yollarına sürükleyerek senin indinde en aşağılık halde helak olanlardan kılmaktadır. Hastalıkları çok, arzuları uzundur. Şerle karşılaştığında sabırsızlaşır, hayra ulaştığında (onu diğerlerinden) esirger. Oyun ve eğlenceye düşkün, gaflet ve yanılma ondan ayrılmaz. Günahı görünce durmaz, tövbe etmek istediğimde beni oyalar.

Ey Rabbim! Beni saptıran düşmanı ve beni aldatan şeytanı sana şikâyet ediyorum. O, göğsümü vesvesiyle dolduruyor, gönlümü kuruntularıyla kuşatıyor, bana karşı heva ve hevese destekçi oluyor, dünya sevgisini gözümde cilvelendiriyor ve sana yakınlaşmama engel oluyor.

Ey Rabbim! Vesveselerle altüst olan, kir ve pas tutan şu katı kalbi ve senin korkundan ağlamayan, görüp hoşlandığı her şeye tamah eden şu (aç ve kuruyan) gözü sana şikayet ediyorum.

Ey Rabbim! Benim bir güç ve kuvvetim varsa, ancak senin kudretinledir; senin koruman olmasa, benim için dünya zorluklarından kurtuluş yoktur. O halde üstün hikmetin ve geçerli meşiyyetin hürmetine, beni kendi bağış ve kereminden başkasına yöneltme ve fitnelere hedef kılma; şefkat ve merhametin hürmetine, düşmanlara karşı bana yardımcı ol, kusur ve ayıplarımı ört, beni belalardan koru, günahlardan sakındır, ey merhametlilerin en merhametlisi!

http://www.youtube.com/watch?v=eMj7_zSkn0o

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*