Kutlu Düğün; Hz. Ali ve Fatıma’nın (a.s) Evlilik Yıldönümü

Bu gün nuru yerler ve gökler yaratılmadan önce yaratılan ve meleklere Allah’a ibadeti öğreten iki nurun Hz. Fatıma ve Ali’nin  evlilik yıldönümüdür

Bu gün isimleri Allah’ın yüce “Fatır” ve “Âli” sıfatlarından türeyen Hz. Fatıma ve Ali’nin evlilik yıldönümüdür.

Bu gün cennet ve cehennemin onları ve evlatlarını sevmek ve düşman olmakla elde edildiği Hz. Fatıma ve Ali’nin mübarek evlilik yıldönümüdür.

Bu gün insan kılığında bir huri ve cennet ve cehennemin Faruk’u ve bölücüsü Hz. Fatıma ve Ali’nin evlilik yıldönümüdür.

Bu gün yerlerin ve göklerin hürmetine yaratıldığı ve darda kalan herkesin onları Allah katında vasıta kılarak feraha ve kurtuluşa erdiği Hz. Fatıma ve Ali’nin evlilik yıldönümüdür.

Bu gün birleşmelerinin neticesinde 11 tane nurun meyvesi olduğu mukaddes bir evliliğin Hz. Fatıma ve Ali’nin evlilik yıldönümüdür.

Bu gün rızası Allah’ın rızası gazabı ve öfkesi Allah’ın gazabı olan Hz. Fatıma ve müminin münafıktan kendisini sevmek ve sevmemekle ayırt edildiği Hz. Ali’nin evlilik yıldönümüdür.

Bu gün peygamberin ciğer paresi gönül meyvesi, göz nuru ve kalp huzuru Hz. Fatıma ile Peygamberin kardeşi, yoldaşı, sırdaşı, vasisi, veziri, eti ve kanı Hz. Ali’nin evlilik yıldönümüdür.

Bu gün namaz kılmak için mihrabında kıyama durduğu zaman nurunun gökleri ve gök ehlini aydınlattığı Hz. Fatıma ve Hendek savaşında vurduğu bir kılıç darbesinin bütün insanlar ve cinlerin ibadetinden üstün olduğu Hz. Ali’nin evlilik yıldönümüdür.

Bu gün cennet gençlerinin efendileri Hasan ve Hüseyin’in anne bası Hz. Fatıma ve Ali’nin evlilik yıldönümüdür.

Bu gün yeryüzünden önce nikâhları gökte kıyılan Hz. Fatıma ve Ali’nin evlilik yıldönümüdür.

Bu gün evliliklerini insanlardan önce meleklerin kutladığı, cennetin onlar için baştanbaşa süslendiği Hz. Fatıma ve Ali’nin evlilik yıldönümüdür.

Bu gün birleşmeleri Allah’ın emriyle, Cebrail’in vahyiyle ve Peygamberin izniyle gerçekleşen Hz. Fatıma ve Ali’nin evlilik yıldönümüdür.

Bu gün bol hayır ve bereket sahibi cennetin ölümsüzlük havuzu Kevser’in tecellisi olan Fatıma ve Peygamberin kıyamet günü hamd sancağının taşıyıcısı Hz. Ali’nin evlik yıldönümüdür.

Bu gün Kuran’ın ayetiyle her türlü günahtan ve hatadan arı duru ve tertemiz oldukları tasdik olunan Hz. Ali ve Fatıma’nın evlilik yıldönümüdür.

Bu gün sevgileri bütün insanlara farz olan ve onlarının sevgisinin peygamberin peygamberliğine eşit denk olduğu Hz. Fatıma ve Ali’nin evlik yıldönümüdür.

Bu gün Kadir suresinin tefsiri olan Hz. Fatıma ve velayetinin dini kemale erdirdiği Hz. Ali’nin evlik yıldönümüdür.

Bu gün yeryüzünde yegâne olan iki yüce ve ulvi vasıflandırılamaz şahsiyetin ve Peygamberimizin buyurduğu gibi; “ Ali olmasaydı Âdem’den kıyamete kadar Fatıma’ya eş bulunamazdı” sözünün mana bulduğu Hz. Fatıma ve Ali’nin evlilik yıldönümüdür.

Bu gün zulümle dolu olan yeryüzünü ilahi adaletle dolduracak ve Hz. Adem’den Hz. Muhammed’e kadar bütün Peygamberler ve  Hz. Ali’den Hz. Hasan Askeri’ye kadar bütün imamların verdikleri tevhit mücadelesine ve güzelliklere evrensellik damgası vuracak olan Hz. Mehdi’nin ataları Hz. Fatıma ve Ali’nin mübarek evlilik yıldönümüdür.

Allah’ım! Bu mübarek ve kutsal evlilik hürmetine bütün bekarlarımıza hayırlı eş, bütün evlilerimize huzurlu mutlu bir yuva ve hayırlı evlatlar, bütün sorunlarımıza mutlu son, b ütün dertlerimize kesin bir çare ve kalplerimize huzur ver.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*