ÇORUMLU ALEVİLER OLARAK MÜBAREK DOĞUM GÜNÜNDE HZ. FATIMA’YI ANDIK

Alemlerin kadınlarının efendisi Hz. Fatıma Zehra’nın kutlu doğumu, Müslüman Kadınlar ve Anneler Günü ÇORUM EHLİBEYT VAKFINDA düzenlenen programlarla anıldı.

Yoğun kar yağışı ve hava şartlarının ağır olmasına rağmen kadın erkek, çocuk, genç, ihtiyar her  yaştan Hz. Fatıma dostunun katıldığı programların ilki 22 Ocak Cumartesi günü Ehlibeyt Vakfı Kadın kolları tarafından düzenlendi. Kur’an tilaveti, methiyeler, şiirler ve konuşmaların yapıldığını programda isimleri Fatıma, Zehra, Betül gibi Hz. Fatıma’nı isimlerini taşıyan kimselere hediyeler verildi. Tüm katılımcılara da Hz. Fatıma’nın bereket elini simgeleyen ve üzerinde Peygamberimizin Hz. Fatıma hakkında hadisinin bulunduğu magnetler de tüm katılımcılara dağıtıldı. Program sonunda da kesilen pastanın ardından Hz. Fatıma ihsanı dağıtıldı.

Aynı şekilde 23 Ocak Pazar günü öğle ve ilkindi namazlarından sonra Ehlibeyt camiinde toplanan erkekler de Hz. Fatıma’nın kutlu doğumunu andılar ve yapılan konuşma ve okunan medhiyelerin ardından herkese Hz. Fatıma insanı dağıtıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*